JEDILNIK VRTEC

21. 6. – 24. 6.

DOPOLDANSKA MALICAKOSILOPOPOLDANSKA MALICA
PONEDELJEK      koruzni kosmiči (8), mleko (7),  banana  otroška juha (3,7), ocvrtki (1a,3,7), svinjska pečenka v omaki, zelena solata s koruzo, napitek  prepečenec (1a,6,7,11), ananasov sok
ZELENI DAN
pisani kruh (1a), rezina sira (7), olive, limonada, sadje  fižolovka (1a,3,7,9), pica margerita (1a,7), napitek  jogurt (7), grisini (1a,6)
SREDA      hot dog (1a,6), gorčica (10), redčen sok, sadje  zelenjavna juha (1a,7,9), pohan ribji file (1a,3,4), krompirjeva solata (7), napitek, sladoled (7)  sadje
ČETRTEKpolnozrnati rogljiček z višnjo in skuto (1a,3,7,8), 2 dl mleko (7), sadje    rižota z zelenjavo in koščki puranjega mesa (9), mešana paradižnikova solata, napitek, sadje  lubenica

Otroci v vrtcu imajo stalno na razpolago sadje in napitek.

*Pri kosilu imajo otroci na voljo kruh, kot napitek pa vodo in razredčen sadni sok brez dodanega sladkorja.

Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost v obratih javne prehrane. Alergeni so na jedilniku po Uredbi (EU) št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom označeni s številko poleg jedi. Tabela alergenov je priloga jedilniku. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Za tabelo pritisnite: “Tabela alergenov”

Zaradi morebitnih odsotnosti zaposlenih v kuhinji ter težav z dobavo živil si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika. Spremembe so prav tako možne zaradi trenutnih prilagoditev dela v razmerah, povezanih z epidemijo COVID-19.