V četrtek, 2.  2.  2023, smo se vzgojiteljice iz vrtca Kostanjevica na Krasu skupaj z otroki in starši odpravili na Cerje. Zbrali smo se na zgornjem parkirišču pod spomenikom, od kjer smo  se skupaj odpravili proti spomeniku. Že med potjo smo občudovali sonce v zahajanju, ki se je od nas dokončno poslovilo ob prihodu na vrh. Da je bila pot varnejša, smo si jo razsvetljevali z naglavnimi lučkami. Pri spomeniku smo se razgledali po dolini, ki jo je žal zakrivala megla, a nam to ni pokvarilo dobre volje. Otroci so izkoristili prostor za tekanje, starši pa čas za druženje.

Po skupnem fotografiranju smo se počasi odpravili nazaj proti avtomobilom, kjer smo se okrepčali s piškoti in pogreli s toplim čajem,  ki so nam ga skuhali naši kuharji v Kostanjevici. Veseli za lepo izkušnjo smo se poslovili in odpravili proti domu.

Zapisala: Metka Istenič