Vzgojiteljice smo sklenile, da izvedemo dogodek »Noč v vrtcu«. V sam dogodek so bili vključeni otroci, ki bodo jeseni sedli v šolske klopi.

Nočitev je potekala iz petka, 13. 1. 2023 na soboto, 14. 1. 2023, v vrtcu Bilje. Starši so otroke pripeljali ob 18.30. Za večino otrok je bila to prva izkušnja, spanje brez staršev pa pravi izziv.

Strokovne delavke smo otrokom pripravile pester program. Skupaj smo odšli na sprehod s svetilkami. Organizirana je bila večerja (pica), brez slastnih palačink in vafljev pa seveda ni šlo.

Sledil je zabavni večer ob glasbi. Otroci so plesali, se med seboj družili in se imeli lepo.

Pred spanjem so prisluhnili pravljici ter mirno zaspali. Noč je bila mirna in kratka. Otroci so se od navdušenja zelo hitro prebudili. Skočili so iz pižam, pojedli zajtrk ter komaj čakali, da staršem ob prihodu povedo, kaj vse so počeli.

Zapisala: Mojca Šinigoj