PIKAPOLONICE IZ BILJ IN KORONAVIRUS

Otroci skupine Pikapolonice so epidemiološki čas večinoma preživeli v krogu domačih. Sprva jim je bil ta čas zanimiv, saj so po njihovih besedah bili na počitnicah. Kasneje pa so začeli pogrešati vrtec in njihove prijatelje. Skupaj s starši so bili zelo ustvarjalni in izpod njihovi rok so nastajale umetnine. Veliko so pekli, risali, izdelovali različne izdelke in se igrali s sestrami in brati. Njihove izjave so starši zbrali in jih posredovali vzgojiteljici.

  • Hana M: »Doma sem z mamo pekla kruh, hrenovke v testu, igrala sem se s slanim testom, ustvarjala slike s soljo, eksperimentirala z vodo in raziskovala.«
  • Jaka Č.: Jaka je tako preganjal dolgčas: »Vsako jutro narišem mamo, da se ji ni treba pogledat v ogledalo. Preštejem avtomobile, da mi jih ni kdo ponoči vzel. Če je bila dobra noč, jih tudi po barvah razporedim. Ko čakam, da mama konča pri zdravniku, Juliji berem pravljice. Skoraj vsak vikend grem k noni v Log pod Mangartom na krajše počitnice, sneg je zakon. Drugače pa dneve preživim v peskovniku ali pa se skupaj z Zaro in Leotom vozim s kolesom.«
  • Tia G.: Tia nam je zaupala kaj si najbolj želi: »Doma zganjam cel kup lumparij in se skušam po najboljših močeh zamotiti. Kolikor je le mogoče, čas preživljamo zunaj ali pa telovadimo po hiši. Že zelo močno pogrešam vrtec in prijatelje. Za svoj rojstni dan si želim, da bi se vrtci in šole odprli.«
  • Emili R.: Emili je najraje pekla pico, ustvarjala izdelke, risala in se igrala na snegu. Tudi Emili si je zaželela, da bi se vrtci kmalu odprli.
  • Leo F.: »Leo pa sporoča da se ima prav fajn doma, pogreša pa prijateljčke.«

Vrata vrtca smo zaprli v upanju na štirinajstdnevno karanteno, vendar se je ta čas zavlekel za skoraj tri mesece. V tem času smo vzgojiteljice imele stike z našimi najmlajšimi preko E-asistenta. Kljub virtualnim stikom smo zelo pogrešali objeme in vesel otroški smeh, ki je zopet zadonel v vrtcih prav v tem času. Izkušnja s karanteno bo na nas pustila velik pečat, saj menim, da osebnega stika in pozitivne energije, ki nas povezuje, ne more nadomestiti nobena tehnologija.

                                                               Vesna Klančič, vzgojiteljica v enoti vrtca Bilje