Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bo vpis otrok v 1. razred osnovne šole potekal na osnovni šoli Miren v pisarni šolske svetovalne službe.

•  Ponedeljek, 22.2.2021 od 8.00 do 12.00 in 12.30 do 16.00 ure.
  • Torek, 23.2.2021 od 8.00 do 12.00 in 12.30 do 16.00 ure.

Starše naprošamo, da ob vstopu v šolo upoštevate vsa priporočila NIJZ-ja glede obvladovanja širjenja novega korona virusa. Držite varnostno razdaljo in nosite zaščitno masko.

Na vpis prinesite osebno izkaznico otroka in svoje pisalo.

Vpisujemo otroke rojene v letu 2015.

V skladu z Zakonom o Osnovni šoli, ste starši ste po zakonu obvezani vpisati otroka v svojem matičnem šolskem okolišu – na matični šoli.

V primeru, da starši želite otroka vpisati na drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), a otrok spada v naš šolski okoliš :
– obvezno vpišete otroka pri nas,
– na izbrano šolo naslovite pisno vlogo, v kateri navedite razloge za prešolanje.

Enak postopek velja za starše, ki želite prepisati otroka v našo šolo in ne živite v našem šolskem okolišu. Pri nas oddate pisno vlogo najkasneje do 1. marca.

O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

Prosimo vas, da razmislite, če bo vaš otrok potreboval jutranje varstvo ali varstvo po pouku (podaljšano bivanje) in če bo obiskoval neobvezni izbirni predmet,(angleščina), kasnejše prijave ne bodo mogoče, saj moramo glede števila oddelkov pridobiti odobritev Ministrstva za šolstvo.

Vodstvo šole.